Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus, Eltos nuotrauka

Apie Lietuvos regionų partijos pirmininką Joną Pinskų

Ką tik pasibaigę rinkimai į Europos Parlamentą, kuriuose Lietuvos regionų partija finišo tiesiojoje tik dešimtosiomis procento dalimis nusileido valdančiajam Liberalų sąjūdžiui ir dėl to liko be mandato, davė ir kitų, iš pirmo žvilgsnio gal kiek sunkiau pastebimų, bet apčiuopiamų naudų.

Pirmiausia buvo išgrynintas Lietuvos regionų partijos rinkėjas ir būdai, kaip iki jo prisibelsti. Taip pat paaiškėjo, kad kai kurios žiniasklaidos priemonės linkusios į manipuliacijas, todėl ateityje su jomis reikėtų elgtis atsargiau. Rinkimai buvo puiki galimybė įvertinti panaudotų reklamos kanalų efektyvumą ir t.t. Visos šios pamokos, jeigu tik bus išmoktos, labai pravers per rudenį vyksiančius Seimo rinkimus.

Kas dar labai svarbu – rinkimai parodė visuomenės požiūrį į partijos pirmininką J. Pinskų. Dar prieš rinkimus jis nusprendė, kad kandidatų sąraše bus paskutinis, tačiau susumavus pirmumo balsus paaiškėjo, kad J. Pinskus kandidatų sąraše pakilo į antrą vietą, į priekį praleisdamas tik jo lyderę, partijos pirmininko pavaduotoją Živilę Pinskuvienę.

Remiantis tuo, galima teigti, kad žmonės vertina tiek J. Pinskų, tiek jo vykdomą politiką. Neišsišokantis, nesiveliantis į skandalus ar tuščius ginčus politikas pasižymi tuo, kad mažai kalbėdamas jis nuveikia labai daug. Tarkim, bankų solidarumo mokesčio pratęsimo idėją, kurią vėliau „pasiskolino“ ir kitos partijos, pasiūlė ne kas kitas, o Lietuvos regionų partijos Seimo nariai – J. Pinskus ir Andrius Palionis. Taip pat jų pastangomis bei, tam kartui, prisidėjus vienam iš „valstiečiui“, Seimas skubos tvarka patvirtino Akcizo suskystintoms naftos dujoms įstatymo pataisas, numatančias, kad dabartinių valdančiųjų iki 304,10 eurų už toną padidintas akcizas buvo sumažintas iki 13 eurų.

Galiausiai J. Pinskaus valdantiesiems išsakoma kritika tiek dėl kelių tvarkymo, tiek dėl švietimo sistemos naikinimo dangstantis „reformomis“, tiek dėl aplaidaus požiūrio į Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimą visuomet yra pamatuota ir argumentuota.

Beje, tai atspindi ir objektyvesnės visuomenės apklausos, kuriose tiek Lietuvos regionų partija, tiek jos pirmininkas patenka į palankiausiai vertinimų politinių jėgų/asmenų TOP-10.

Apibendrinant, žmonės vis mažiau tiki politikų kalbomis, bet vis daugiau dėmesio skiria jų darbams, todėl, tikėtina, kad tiek Lietuvos regionų partijos, tiek jos pirmininko J. Pinskaus populiarumas augs ir toliau bei atvers šiai politinei jėgai naujas galimybes.