Ar „Ignitis“ kada nors pasisotins?

Lietuvos regionų partiją pasiekė įdomi informacija. Valstybės kapitalo įmonių grupė – „Ignitis“, kurios vadovas Darius Maikštėnas džiaugiasi, kad už praėjusius metus akcininkams bus išmokėta 93 mln. eurų dividendų, tikėtina, nusprendė dar labiau pasilengvinti sau gyvenimą ir pasididinti pelnus eilinių būstų administratorių sąskaita.

Konkrečiu atveju daugiabučių gyvenamųjų namų administratorius – UAB „Širvintų šiluma“, buvo informuotas, kad jis privalo ne tik apskaičiuoti vartotojams už suvartotą elektros energiją tenkančias sumas bei informuoti kiekvieną vartotoją bei tiekėją ir (ar) operatorių apie paskirstytas mokėtinas sumas, bet ir apskaičiuoti vartotojams tenkančias įmokas bei mokėjimus bei tvarkyti jų surinkimo ir panaudojimo apskaitą.

Taip pat „Ignitis“ nurodė, kad administratorius šių pareigų – rūpintis pinigų iš vartotojų surinkimu, neatlieka, todėl svarstytinas administratoriaus atsakomybės ar net keitimo klausimas.

Teiginiai – ganėtinai įdomūs, nes remiantis dar 2001 m. patvirtinu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, administratoriui kas mėnesį priklauso tik apskaičiuoti pagal prietaisų rodmenis ir vadovaujantis sutartimis su tiekėju, bendroms namo reikmėms sunaudotą elektros energiją.

Tą patį atsakyme „Igničiui“ akcentavo ir Širvintų rajono daugiabučių namų administratorius – „Širvintų šiluma“. Jis pabrėžė, kad nėra sudaryta jokių sutarčių, numatančių jog namų administratorius turi rinkti lėšas už bendrai suvartotą elektros energiją ir perduoti jas tiekėjui.

Kadangi situacija kelia labai daug klausimų ir, tikėtina, yra aktuli visų mažesnių miestų bei miestelių, kuriuose dažnai būstų administravimu užsiima vietos savivaldos įmonės, savivaldybėms, atsakyti į visuomenei kylančius klausimus buvo paprašyta paties „Igničio“.

Deja, savo pareigas ir „galvos skausmą“ (pinigų surinkimą, apskaitą, kovą su skolininkais ir t.t.) kitiems, galimai, nusprendusi permesti įmonė pateikti atsakymų nesugebėjo. Matyt „Ignitis“ atstovai dabar labai užsiėmę dividendų dalybomis ir planuojamo pelno sumažėjus darbų apimčiai skaičiavimu, todėl tokioms „smulkmenoms“, kaip mažosios šalies savivaldybės ir jų gyventojai, tiesiog neturi laiko.

Reaguodama į valstybinės įmonės nenorą bendrauti, situacijos ir „Ignitis“ reikalavimų būstų administratoriams pagrįstumo įvertinimui Lietuvos regionų partija kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą.

Laukite tęsinio…