Širvintų rajono merė Živilė PInskuvienė renginyje

Dalis Europos Parlamento rinkimuose dalyvaujančių merų apgaudinėja rinkėjus?

Nors Lietuvai Europos Parlamente numatyta tik 11 mandatų, į juos šiemet pretenduoja 15 partijų bei koalicijų. Iš viso – daugiau negu 300 kandidatų. Tarp jų – 7 merai: socialdemokratai – Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir Birštono merė Nijolė Dirginčienė, konservatorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, „valstietis“, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, liberalas, Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, lenkų rinkimų akcijos narys, Šalčininkų rajono meras Zdislavas Palevič ir Lietuvos regionų partijos vicepirmininkė, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Vieni jų teigia, kad laimėję rinkimus važiuotų dirbti į Briuselį, kiti abejoja savo galimybėmis, treti neslepia, kad į sąrašus juos įtraukė rinkėjus norinčios privilioti partijos.

„Panoramos“ eteryje kalbėjęs V.Mitrofanovas atviravo, kad supranta, jog patekti į Europos Parlamentą yra „be šansų“, o dalyvavimą juose vertina kaip galimybę pasitikrinti turimą rinkėjų paramą.

B. Markauskas pripažino, kad kandidatų sąraše atsidūrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, taip nusprendusios pritraukti daugiau rinkėjų, iniciatyva, tačiau neapsisprendė, ar norėtų palikti mero postą.

V. Gailius nurodė rinkimuose dalyvaujantis, nes yra aktyvus Liberalų sąjūdžio narys, tačiau abejoja galimybe būti išrinktu. Visgi jis pabrėžė, kad jeigu būtų išrinktas, rinkėjų pasitikėjimo nenuviltų.

Trečią kadenciją Širvintoms vadovaujanti Ž. Pinskuvienė dar kartą patikino, kad laimėjusi rinkimus paliktų merės postą ir vyktų dirbti į Briuselį, o širvintiškiai iš efektyviai ir sklandžiai dirbančios komandos nesunkiai išsirinktų naują miesto vadovą.

Jeigu išrinkti merai nuspręstų vykti į Briuselį, per pusmetį jų vadovautoje savivaldybėje turėtų būti surengti nauji rinkimai. Visgi, matant bendras nuotaikas, tikėtina, kad tokių reikėtų tik Širvintų savivaldybėje.

Viena vertus, Ž. Pinskuvienė aiškiai pasakė, kad pergalės rinkimuose atveju vyks atstovauti Lietuvos žmonių interesams Europoje, antra – kompetentingas amerikiečių leidinys „Politico“ tik ją iš visų kandidatuojančių merų mini tarp realiausių pretendentų į vieną iš Lietuvos turimų vietų.