Dar vienas projektas – lengvatinis 5 proc. PVM tarifas buitiniams energijos vartotojams

LR Seime įregistruotas dar vienas Seimo narių, Lietuvos regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus ir pavaduotojo Andriaus Palionio įstatymo projektas atliepiant sudėtingą situaciją energijos vartotojams.

LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo Nr. IX-751 19 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto tikslas – lengvatinis 5 procentų PVM tarifo taikymas buitiniams energijos vartotojams, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme, tiekiamoms malkoms ir medienos produktams, skirtiems kūrenti,  tiekiamai elektros energijai ir gamtinėms dujoms.

Anot įstatymo projekto rengėjų, teikti šį projektą paskatino išaugusios komunalinių paslaugų kainos, o ypač  –  patiriamos didelės pastatų šildymo sąnaudos (dominuoja senos statybos nerenovuoti pastatai). Dauguma šalies gyventojų, gaunantys mažas ir vidutines pajamas, didelę dalį savo pajamų vis dar turi skirti būtiniausioms komunalinėms paslaugoms apmokėti. Planuojama, jog elektros energijos ir gamtinių dujų kaina ir toliau didės, o tai sąlygos ir šilumos kainos augimą.

„Būtent šis lengvatinis tarifas palengvintų gyventojams tenkančią naštą, sumažintų šildymo kainos kompensacijos galimybe besinaudojančių asmenų skaičių, o taip pat ir administracinę naštą“, – sako J. Pinskus ir A. Palionis, akcentuodami, kad

įstatymo projektas parengtas atsižvelgus į dabartinę padėtį – kad būtų sumažinta finansinė našta buitiniams vartotojams.

                Šiuo metu galiojančiame įstatyme lengvatinis 9 procentų PVM tarifas taikomas buitiniams energijos vartotojams, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme, tiekiamoms malkoms ir medienos produktams, skirtiems kūrenti, o  tiekiamai elektros energijai ir gamtinėms dujoms taikomas įprastinis 21 procento tarifas.