Geriau ištaisyti klaidas, nei gyventi klaidoje

Prieš pat šv. Kalėdas kelis kartus Seimo tribūnoje bandžiau įrodyti, kad speciali parlamentinio tyrimo komisija dėl skandalu virtusios situacijos su Baltarusijos trąšų įmone yra būtina ir turi nedelsiant pradėti darbus. Dirbome daug, kol sudėliojome aiškius ir labai svarbius klausimus, kodėl taip atsitiko. Deja, valdančioji dauguma, neigdama tokios komisijos reikalingumą, tik įrodė, kad turi ką slėpti ir ko bijoti…

Tuo tarpu vieno „kiečiausių“ Seimo komitetų pirmininkas viešai pareiškia, kad ištirs šį reikalą ir pateiks rezultatus. Kitaip tariant, konservatorius bandys išsiaiškinti, ko prisidirbo kiti konservatoriai, jo partijos draugeliai ir juos palaikantys.

Šiuo atveju ne opozicija liko prie „suskilusios geldos“, kaip komisijos atmetimą įvardijo kai kurie žiniasklaidos atstovai, o visų mūsų šalies gyventojai…

Dažnai girdisi pagrįstas klausimas: tai sankcijos paskelbtos Lietuvai ar Baltarusijai?

Lietuvos regionų partijos pozicija vienareikšmė – prieš darant bet kokius veiksmus, ypač susijusius su užsienio politika, pirmiausia būtina išsami teisinė analizė ar bent jau atidus visų sutarčių, sudaromų su kitomis šalimis, punktų peržiūrėjimas.

Deja, dabartinėje situacijoje tai nebuvo padaryta, nesistengta bent pagalvoti apie bendras sankcijas kartu su Europos Sąjunga prieš diktatoriško režimo valstybę.

Tai ką daryti? Nedelsiant ir kuo skubiau reikia „nuimti“ sankcijas Baltarusijos trąšų įmonei „Belasuskalij“ ir ieškoti kitokio poveikio priemonių diktatoriškam režimui!

Lygiai ta pati politika turi būti vedama su gigante Kinija. Tuo tarpu mūsų visuomenė klaidinama, jog Kinijos rinka nėra svarbi mūsų verslams!

Ir dar kaip svarbi! Dėl to mūsų regionų verslininkai neviltyje…

Su Seimo Ekonomikos komiteto kolegomis jau susitikome su Kauno verslų atstovais, gruodžio pabaigoje susitiksime su nerimaujančiais Šiaulių krašto verslininkais. Ir tai tik pradžia…

Deja, mūsų valstybės, o konkrečiai – Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio vykdoma užsienio politika ir jau visai nebe juokingi išsišokimai mums atneša vien tik nuostolius. Ir jei jau taip norisi būti reikšmingam, tai bent jau galėtų apsiriboti Europos Sąjungos kontekste…

Besiklausant, ką planuoja Vyriausybė, tampa akivaizdu, kad valdantiesiems nerūpi tie milijardai, kuriuos praras Lietuva. Vyriausybė susikoncentravus į savo ambicijas labiau nei į bet ką.

Kasdien girdime nuolatines Užsienio reikalų ministro ar Premjerės pašaipas, kitų menkinimą bei patyčias, kurios puikiai iliustruoja tiesiog neišmanymą. Tuo tarpu net konservatorius palaikantys jau garsiai kalba apie tai, kad kiti metai bus sunkūs. Kad viskas dar labiau brangs. Dar labiau kils infliacija. O kaipgi galėtų būti kitaip, kai už aukščiausiųjų ambicijas sumokame milijardus ir ne kam kitam, o režimui, kurį, neva deklaruojame baudžiantys.

Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus