J. Pinskus: „Parengtas tarptautinis rezoliucijos dėl Baltarusijos vykdomos politikos projektas“

Madride (Ispanijos Karalystė) vyksta 143-oji Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėja, kurioje dalyvauja ir LR Seimo narys, Lietuvos regionų partijos pirmininkas, Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininko pavaduotojas Jonas Pinskus.

Asamblėjos tema – šių dienų iššūkiai demokratijai: susiskaldymo įveikimas ir bendruomenės kūrimas, todėl LR Seimo delegacija Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėjoje kartu su kitomis šalimis, remiami visos 12+ geopolitinės grupės, kaip labai svarbų klausimą įtraukti į Asamblėjos darbotvarkę pateikė bendrą rezoliucijos projektą dėl „Prekybos žmonėmis stabdymo, žmogaus teisių pažeidimų ir laisvų bei sąžiningų rinkimų siekimo Baltarusijoje“.

Anot J. Pinskaus, Asamblėjos metu sulauktas didelis kitų šalių kolegų palaikymas dėl Baltarusijos vykdomo hibridinio karo, nors pabėgėlių tema labai aktuali ir kitose šalyse, kur migrantų srautai dešimteriopai didesni nei Lietuvoje.

„Pavyzdžiui, Meksikos, Turkijos atstovai net nustebo, kad mes keliame klausimus dėl į Lietuvą ar Lenkiją besiveržiančių migrantų, kurių skaičiai, jų nuomone, yra juokingi. Nepaisant to, pavyko vieningai sutarti su tokių šalių kaip Vokietijos, Estijos, Latvijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ukrainos ir Jungtinės Karalystės parlamentarais dėl bendro rezoliucijos projekto Baltarusijos režimo atžvilgiu“.