J. Pinskus: šalis pavojuje, o valdantieji toliau skaldo visuomenę

Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigos penktadienį nuo pat ryto sulaukė daugybės grasinimų apie tai, jog pastatai užminuoti ir bus susprogdinti.

„Nuo 6 val. ryto gauta 140 laiškų rusų kalba grasinant susprogdinti mokyklas ir darželius įvairiuose šalies miestuose“, – Eltai sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Vėliau policijos atstovas patikslino, kad laiškų su grasinimais susprogdinti švietimo ir ugdymo įstaigos gavo virš 300.

Policija savo feisbuko paskyroje nurodė, kad laiškai švietimo ir ugdymo įstaigoms su grasinimais yra centralizuota ataka.

„Tikėtina, kad tai centralizuotai surengta ataka, siekiant sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą. Dirbame įtemptai, važiuojame į visus objektus, juos tikriname, kol kas jokių sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta. Prašome žmonių nepanikuoti, elgtis ramiai, vykdyti pareigūnų nurodymus“, – informavo pareigūnai.

Lietuvos Regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus nuomone, šiandieninė krizinė situacija taip pat išryškino dabartinių valdančių nekompetencijos ir ambicijų pasekmes.

„Problemų šalyje daug ir jų, kaip matome, tik daugėja. Pirmiausia kalbu apie Lietuvos saugumą. URM vadovo Gabrieliaus Landsbergio pastangomis Lietuva susipyko su ne viena valstybe, todėl net sunku prognozuoti, iš kurios pusės galima laukti smūgio, – pabrėžė politikas. – Taip pat reikia nepamiršti apie VRM vadovės Agnės Bilotaitės buldozeriu stumiamą idėją sujungti policiją ir Viešojo saugumo tarnybą. Praktika rodo, kad po kiekvienos policijos reformos dalis pareigūnų palieka tarnybą. Įvertinus tai, jog jų ir taip trūksta, todėl pareigūnams dažnai tenka dirbti viršvalandžius, siekis šiandieninėje sudėtingoje situacijoje dar labiau silpninti policiją atrodo, švelniai tariant, keistokai.“

Sopulių, pasak J. Pinskaus, yra ir daugiau.

„Jau ne pirmi metai kalbama apie tai, kad reikia gerinti sienos apsaugos pareigūnų, kurių taip pat trūksta, techninį aprūpinimą, nes būtent jie yra pirmoji sienos apsaugos grandis, savotiškas mūsų visų saugumą užtikrinantis „filtras“. Taip pat būtina paskatinti aktyviau veikti Valstybės Saugumo departamentą bei žvalgybos ir kontržvalgybos institucijas, nes vien grėsmių įvardinimas jų nepašalina. Galiausiai – būtina konsoliduoti visuomenę, kadangi jos vaidmuo užtikrinant krašto saugumą, įskaitant ir šios dienos situaciją, kai potencialus pavojus kyla ugdymo įstaigoms (galvoti, kad visi pranešimai – melagingi, būtų klaida), yra vienas svarbiausių, – aktualų momentą įvardino Seimo narys. – Deja, valdantieji ir toliau elgiasi priešingai. Jie „negirdi“ streikuojančių mokytojų, „nepastebi“ protestuoti besirengiančių policijos pareigūnų ir visiškai nepaiso visuomenės nuomonės šaliai svarbiais politiniais, socialiniais ar ekonominiais klausimais. Įvairūs, tikėtina, valdančiųjų apmokami, įtakotukai marginalizuoja ar net atvirai tyčiojasi iš kitaminčių bei valdžios kritikų. Tai lemia, kad įtampa auga ne tik regione, bet ir šalies viduje ir visa tai prasiveržti gali pačiu netinkamiausiu metu ar pačia netinkamiausia forma. Nors galbūt savo tikslų turintys valdantieji to ir siekia?…“