J. Pinskus: skalsu buvo kalbos…

Ketvirtadienio vakarą Seime vyko balsavimas dėl ypač Lietuvos žmonėms svarbaus nutarimo projekto. Deja, jo rezultatai parodė, kad politikams labiau rūpi artėjančios šventės, o ne šalies gyventojai, niūriai konstatavo Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus.

„Skalsu buvo kalbos… Tik taip galiu apibūdinti tai, kas šiandien vakare vyko Seime, kai Andrius Palionis argumentuotai pateikė mūsų paruoštą nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma Valstybės kontrolę įpareigoti atlikti valstybės valdomų įmonių „Ignitis grupė“, „Lietuvos geležinkeliai“ ir Registrų centras auditą, – projekto esmę priminė politikas. – Lietuvos geležinkelių vadovai uždirba tūkstančius ir tuo pat metu tūkstančiai įmonės darbuotojų metami į gatvę. ESO (valdomas „Igničio grupės“) „pasiskolino“ iš žmonių ir verslų 160 mln. eurų, tačiau juos, jeigu ir grąžins, tai per kelis metus, kai pinigų jos klientams reikia šiandien. Registrų centras, „žmonių patogumui“, nuo Naujųjų metų naikina dalį regionuose veikiančių filialų ir trumpina likusiųjų darbo laiką.“

 

Pasak jo, nors visi mato, kas vyksta, daug apie tai kalba, tačiau kai tereikia paspausti mygtuką, kad būtų patvirtintas „ant lėkštutės“ padėtas projektas, dalis Seimo narių kažkur „išgaruoja“.

„Šios kadencijos valdantieji niekada nepalaikė ir, manau, nebepalaikys nė vieno opozicionieriaus siūlymo, tačiau kas nutiko tiems, kurie savo pristato kaip opoziciją? Balsavime faktiškai nedalyvavo visa demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, pusė socialdemokratų frakcijos, pusė „darbiečių“ ir pusė „valstiečių“. Visi tie, kurie mušėsi į krutinę, kaip jiems rūpi Lietuvos žmonės ir jų gerovė, dabar nuo jų nusisuko. Kodėl? Kur mes nueisime, jeigu paprastas Lietuvos pilietis rūpi tik saujelei politikų, o visi kiti jį prisimena tik tuomet, kai prasideda balsų „medžioklė“? Nors gal dabar žmonės pagaliau praregės ir per ateinančius rinkimus senų klaidų nebekartos“, – situaciją apibendrino J. Pinskus.

Asmeniniai balsavimo rezultatai