J. Pinskus: valdančiųjų ministrai nenustoja nemaloniai stebinti

Dabartinis žemės ūkio ministras, TS-LKD partijos narys Kęstutis Navickas geriausiai žinomas ne Lietuvai naudingais darbais, o nesibaigiančiais skandalais, lydinčiais jį nuo 2018 metų. Tuomet vadovaudamas Aplinkos ministerijai, K. Navickas, galimai, protegavo savo buvusią darbovietę „Baltijos aplinkos forumą“, nes būtent šiai įmonei buvo patikėta realizuoti projektą „Meldinei nendrinukei tinkamų kertinių buveinių tinklo formavimas siekiant užtikrinti ilgalaikę jos apsaugą Lietuvoje“.
Projektui buvo skirta 4 mln. eurų, iš jų iš valstybės biudžeto – 1 mln. Mokslininkų teigimu, meldinių nendrinukių Lietuvoje tuo metu galėjo būti apie 100, taigi vieno paukščiuko apsaugai teko 40 tūkst. eurų.
2022 metais K. Navickas buvo nusiteikęs premijuoti valstybinės įmonės vadovą, kuriam buvo skirta bauda už psichologinį smurtą prieš darbuotojus.
2023 metų pavasarį portalas „Delfi“ iššifravo ir paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip žemės ūkio ministro K. Navicko patarėjas, iš Valstybės saugumo departamento išprašytas Rokas Petrašiūnas Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovui Aleksandrui Muzikevičiui, mainais už pasitraukimą iš užimamų pareigų siūlo šiltą vietelę Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
2023 metų rudenį prasidėjus liūtims netruko paaiškėti, kad Lietuva turi problemų su melioracijos sistema, dėl ko dalies ūkininkų laukai buvo užlieti. Nors problema – akivaizdi, K. Navickas šalies žemdirbiams nieko negali pažadėti, nes, esą valstybė pinigų turi tiek kiek turi.
Pasak Lietuvos Regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus, seniai laikas patikrinti kiek ta valstybė iš tikrųjų turi pinigų ir kur jie leidžiami.
„Kai pirkti nevažiuojančias kovos mašinas ar leisti milijonus paukščiukų, kurie skraido kur nori, apsaugai, tai pinigų yra, o kai reikia padėti žemę dirbantiems ir mus visus maitinantiems žemdirbiams, ministerija staiga „pamato“, kad pinigų nebėra, – Lietuvos realijomis stebėjosi J. Pinskus. – Nors gali būti, kad pinigų tikrai nebėra, nes, viena vertus, jie ištaškyti keistokiems projektams, kita, ką jau esu minėjęs kiek anksčiau, valdantieji, sąmoningai ar ne, bet žlugdydami tiek valstybines, tiek privačias įmones, daro viską, jog pinigų į biudžetą būtų surenkama vis mažiau.“
Jo vertinimu, dabartinės Vyriausybės narių kompetencijos stoka turės ilgalaikių neigiamų pasekmių.
„Lietuvai žemės ūkis yra labai svarbus, tad jeigu ūkininkai negalės dirbti žemės arba dėl užlietų pievų bus prarandamas derlius, tai netruks pajusti visi. Galbūt tokie ministrai kaip K. Navickas mano, jog bulvės ar morkos auga tiesiai parduotuvėje, tačiau taip nėra. Jas augina Lietuvos regionuose dirbantys ir, eilinį kartą, valdžios pagalbos nesulaukiantys ūkininkai. Tai liūdina, nes visą pasaulį skubanti gelbėti dabartinė Vyriausybė vėl spjauna į savo krašto žmones.
Prie to jau kaip ir buvo galima priprasti, bet kiekvienas naujas valdančiųjų išsišokimas vėl nemaloniai nustebina. Belieka tikėtis, kad žmonės šito nepamirš ir per artėjančius rinkimus nebekartos ankstesnių metų klaidų, atvėrusių kelią į aukštus postus dabartiniam „vaikų darželiui“, – apibendrino J. Pinskus.