TV3 naujienos momentinė ekrano kopija

J. Pinskus: valdantieji galutinai susipyko su realybe?

Prieš kelias dienas vadinamojo konservatoriaus Valdo Benkunsko vadovaujamoje Vilniaus savivaldybėje vyko renginys, kažkodėl pavadintas tarptautine konferencija. Biudžeto pinigai buvo leidžiami tam, kad grupelė žmonių pasikalbėtų apie LGBT temas švietimo programose, apie tai, kaip vaikams pasakoti apie homoseksualumą, įvairias lytis bei skatinti toleranciją. Švelniai tariant keistokame renginyje, be kitų, dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Irena Raudienė bei nelabai žinomi lektoriai be mokslinių laipsnių.

Pasak Lietuvos regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus, tai tikrai nėra tas renginys, kuriam reikėtų skirti dėmesio, jeigu ne pora „bet“.

„Pradėkime nuo to, kad valdantieji nuolat akcentuoja, jog Lietuvai trūksta pinigų. Trūksta jų keliams, trūksta, vadovėliams, trūksta medicinos įstaigoms ir gynybai, o tuo pat metu rengiami tokie susitikimai pseudoproblemų ieškojimui ir „prasmingam“ jų aptarimui, – stebėjosi Seimo narys. – Taip pat nelabai supratau Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kuri vis dar neturi ir, panašu, iki šios Vyriausybės kadencijos pabaigos neturės, vadovo entuziazmo brukant LGBT temas mokykloms. Didžioji dalis Lietuvos gyventojų, ką rodo apklausos, pasisako prieš tokius dalykus, Konstitucija garantuoja tėvų teisę į savo vaikų ugdymą, tačiau realiai nei mokslu, nei sportu nesirūpinanti institucija to nepaiso ir buldozeriu mėgina prastumti, spėčiau, tik Laisvės partijai svarbią tematiką.“

Pasak politiko, jeigu jau Vilniaus miestas ar Švietimo, mokslo ir sporto ministerija turi atliekamų lėšų, jas būtų galima panaudoti prasmingiau.

„Nacionalinės švietimo agentūra nesugeba be klaidų atspausdinti lietuvių kalbos ir literatūros egzamino užduoties, kas verčia abejoti šios įstaigos darbuotojų kompetencija. Gal ministerija galėtų skirti lėšų jų kvalifikacijos kėlimui? – garsiai svarstė politikas. – Tuo pat metu buvęs ilgametis Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos vadovas, didžiulę patirtį turintis pedagogas Miša Jakobas tai pat pabrėžia, kad šių metų dvyliktokų egzaminų pradžia liudija egzaminų rengėjų aplaidumą ir atsakomybės stoką. Jis dabartinę situaciją švietimo sistemoje vadina suirute, o ministerija, užuot skubiai sprendus ilgalaikes pasekmes galinčią turėti problemą, užsiima „sliekų ieškojimu ant asfalto“. Ta proga, taupydamas biudžeto lėšas, neatlygintinai tiek savivaldybei, tiek ministerijai primenu, kad lytis yra tik dvi – vyras ir moteris, tad šiam klausimui laiko ir pinigų galite nebeeikvoti, o skirti juos švietimo sistemos, arba tiksliau, tam kas liko iš jos po dabartinės Vyriausybės siautėjimo, gelbėjimui. Nes Lietuvai reikia jaunų išsilavinusių, apsišvietusių žmonių, o ne ideologinėmis klišėmis užzobintos bandos.“