J. Pinskus: valdžios vizija – Lietuva be sporto?

Stipriausia šalies paplūdimio tinklinio vyrų pora – Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius, gruodžio pradžioje iš Filipinų į Lietuvą grįžo su bronzos medaliais, iškovotais „Beach Pro Tour“ turnyro „Challenger“ serijos etape. Tai – pirmasis istorijoje tokio rango medalis tarp vyrų, gerinantis lietuvių pozicijas kovoje dėl vietos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Visgi sportininkai neslėpė, kad jiems apmaudu, nes Lietuvos sporto finansavimo sistema tokių medalių nelaiko svarbiais, dėl to finansinė sportininkų padėtis siekiant olimpinės svajonės nė kiek nepagerės.

Jau sausio 10 dieną Lietuvoje vyks didžiausiu 2024 m. sporto renginiu mūsų šalyje vadinamas Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Tai bus pirmasis toks dailiojo čiuožimo renginys Lietuvos istorijoje, tačiau jį organizuojančios Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis sako, kad valdžiai renginys neįdomus ir finansinės pagalbos iš valstybės organizatoriai negavo.

Vertindamas susiklosčiusią situaciją, Lietuvos regionų partijos pirmininkas priminė, kad ir prezidentūroje vykusio „Regionų forumo“ metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovas Gintautas Jakštas apie sportą net neužsiminė.

„Tai leidžia daryti prielaidą, kad dabartinės Vyriausybės vizijoje Lietuva yra ne tik be regioninių švietimo ar medicinos įstaigų, bet ir be sporto. Na taip, mes visi džiaugiamės krepšininkų pasiekimas, dar kažkiek dėmesio sulaukia futbolas, bet juk yra ir daugiau sporto šakų – plaukimas, irklavimas, paplūdimio tinklinis, dailusis čiuožimas ir t.t., – platų šakų spektrą priminė politikas. – Čia net galima vesti savotišką paralelę tarp sporto ir bendros Lietuvos politikos: „didmiesčiams“ – krepšiniui ir futbolui – viskas, „regionams“ – likusioms sporto šakoms – nieko. Tik ar taip teisinga?“

Praeityje ne vieną apdovanojimą irklavime iškovojęs J. Pinskus įžvelgė ir kitą svarbų niuansą.

„Valdantieji daug kalba apie Lietuvos reklamą, leidžia šimtus tūkstančių jos įvaizdžio kūrimui, tačiau nusisuka nuo tų, kurie tikrai garsina mūsų kraštą toli už jo ribų. Štai paplūdimio tinklininkai su Lietuva „supažindino“ Filipinus. Tikrai prie Lietuvos tarptautinio žinomumo ir patrauklumo tiek turistams, tiek investicijoms didinimo prisidėtų Europos dailiojo čiuožimo čempionatas, tačiau valdžia nenori priimti net jai „ant lėkštutės“ padėtų galimybių. Nes tam nebėra pinigų? Ar priešingai – iš tokios pagalbos niekas nenubyra ją teikiantiems ir nesudaroma proga pasireklamuoti? Klausimai, prie kurių tikrai dar bus sugrįžta, nes dvejopų standartų negali būti nei politikoje, nei sporte“, – apibendrino J. Pinskus.