Kelio Vilnius-Utena priešprojektiniai darbai – tęsiami!

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad yra stabdomas magistralinio kelio Nr. A14 Vilnius–Utena rekonstrukcijos projektas, kreipiausi į Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovą Remigijų Lipkevičių, kad būtų paaiškinta susidariusi situacija.  

Manydamas, kad nežinojimas – šiuo atveju dėl magistralinio kelio Vilnius – Utena rekonstrukcijos, leidžia atsirasti įvairioms sąmokslo teorijoms, viešai pateikiu gautą atsakymą. Kartu noriu užtikrinti, kad pats asmeniškai stebėsiu ir kontroliuosiu, kad būtų laikomasi ne tik numatytų darbų terminų, bet ir skaidrumo bei teisėtumo principų.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atsakymas dėl magistralinio kelio Nr. A14 Vilnius–Utena rekonstrukcijos projekto

Kaip informavo R. Lipkevičius, 2021 m. kovo 10 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 155 į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą įrašyta iki 2024 metų III ketv. įgyvendinti magistralinio kelio Nr. A14 Vilnius–Utena rekonstrukcijos projektą rekonstruojant 74,1 km.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija), siekdama tinkamai pasiruošti Valstybinės reikšmės magistralinio kelio Nr. A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo techninių darbo projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimui, šių metų kovo 29 – balandžio 12 d. su rinkos dalyviais organizavo Rinkos konsultaciją. 

Rinkos konsultacijos metu dalyvių nuomonės, kaip reikėtų vykdyti pirkimą,  išsiskyrė: vieni pastebėjo, kad pirkimo objektą reikia skaidyti į atskirus etapus ir organizuoti atskirus pirkimus, kiti – priešingai, kad reikia organizuoti vieną pirkimą priešprojektinių sprendinių parengimui kartu su projektavimo paslauga.

Įvertinus visas pastabas, buvo priimtas sprendimas organizuoti viešąjį pirkimą priešprojektinių sprendinių parengimui kartu su projektavimo paslauga.

Šių metų birželio 19 dieną paskelbus viešąjį pirkimą, vienas iš potencialių tiekėjų birželio 28 d. pateikė pretenziją. Įvertinus jos turinį bei riziką dėl galimų teisminių ginčų, kurie užtęstų projekto įgyvendinimo laikotarpį iki 5 mėnesių, buvo priimtas sprendimas tenkinti pretenziją, nutraukti viešąjį pirkimą ir operatyviai patikslinus pirkimo dokumentus skelbti pakartotinai viešąjį pirkimą tik priešprojektinių sprendinių parengimui.

Pakartotinas pirkimas – Magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo priešprojektinių sprendinių parengimas – paskelbtas šių metų liepos 10 d. Pasiūlymų pateikimo terminas suplanuotas šių metų rugpjūčio 13 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *