Lietuvos regionų frakcija siūlo keisti taivaniečių atstovybės pavadinimą ir užtikrinti stabilias verslo sąlygas

           Lietuvos regionų frakcijos iniciatyva Seime registruota rezoliucija Dėl užsienio politikos, kurioje Vyriausybei siūloma nedelsiant priimti sprendimą ir taivaniečių atstovybę kitų ES narių pavyzdžiu, pavadinti Taipėjaus atstovybe. Registruotoje rezoliucijoje siūloma stabilizuoti verslo sąlygas, kurias yra išbalansavusi konfliktinė diplomatija, o taip pat Vyriausybės lygmeniu nutraukti politinius debatus apie neva esančią būtinybę taikyti JAV sankcijas „Belaruskaliij“ ir valstybės įmonėms suteikti teisinį aiškumą, kad jos toliau galės veikti pagal turimus susitarimus.

          „Vyriausybės priimami sprendimai kiekvieną dieną daro žalą verslui, o kartu – ir biudžeto pajamoms, valstybės BVP augimui. Daroma žala ir investicinei aplinkai, Lietuva pasaulyje pasirodė kaip valstybė, kuri neturi stabilios investicijų aplinkos. Tai darys ilgalaikį poveikį užsienio kapitalo įmonių investicijoms  Lietuvoje. Netgi Lietuvos Bankas skaičiuoja, kad konfliktinė diplomatija, vykdoma Baltarusijos bei Kinijos atžvilgiu, Lietuvai, per tiesioginius netekimus kainuos 1,2 proc. nuo BVP. Todėl tokia politika, kuri neatitinka valstybės interesų, neprisideda prie jos ekonominės gerovės, turi būti keičiama,“ – sako vienas iš rezoliucijos iniciatorių, Seimo narys Jonas Pinskus.

          Lietuvos regionų frakcija sieks, kad rezoliucijos projektas būtų įtrauktas į antradienio, sausio 18 d., Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę.