Partijos pirmininkas Jonas Pinskus: Šokiruojanti valdančiosios daugumos politika: kas toliau? 

Partija yra šokiruota dėl valdančiosios daugumos ir Vyriausybės veiksmų nesugebant suvaldyti grėsmių, keliančių vis didesnį pavojų Lietuvos gyventojų saugumui. O Užsienio reikalų ministerijos eksperimentai bandant eksportuoti demokratiją į kaimynines valstybes kelia klausimą apie jos vadovybės adekvatumą.

         Iš principo pritardami ES sankcijoms Baltarusijos diktatoriaus režimui, negalime sutikti su Lietuvos Vyriausybės pozicija, kuri ir toliau skurdina Lietuvos žmones. Per šias sankcijas Lietuva patirs didžiulius ekonominius nuostolius, dėl to žmonės neteks darbo bei pragyvenimo šaltinio. Per Klaipėdos uostą gabenamų krovinių 1/3 tenka kroviniams iš Baltarusijos. Šių krovinių kiekio netekimas – tai daugiau nei 1 milijardo eurų krovos apimčių praradimas. Nuostolius patirs ,,Lietuvos gelžinkeliai“ bei Lietuvos vežėjai. O tai juk tūkstančiai prarastų darbo vietų ir gyventojų realių pajamų. Štai pavyzdys, demontruojantis cinišką Užsienio reikalų ministerijos vadovybės poziciją prisidengiant ES sankcijomis. Tai Druskininkuose esančios sanatorijos ,,Belorus“ kelių šimtų dirbančių Lietuvos piliečių įšaldytų atlyginimų problema, nuo kurios jie iššaukiančiai nusišalino – demonstruodami dabartinės valdžios aroganciją ir nepagarbą savo tautiečiams.

            Mes reikalaujame, kad bet kokie finansiniai nuostoliai, patiriami Lietuvos valstybės, būtų solidariai pasidalinti tarp visų ES narių ir mums kompensuoti. Negali vieni Lietuvos žmones nešti šią didžiulę naštą, kai tuo tarpu pagal skurdo rizikos vertinimus esame ES autsaideriai.

           Vadinamoji pabėgėlių krizė jau kelintą savaitę eilinį kartą demonstruoja visų valdžios grandžių nesugebėjimą darniai ir operatyviai veikti. Mes tai vertiname kaip hibridinį karą, o į karinius veiksmus būtina atsakyti adekvačiai, kaip ir dera. Yra iškilusi reali grėsmė šalies nacionaliniam saugumui. Ir šiai grėsmei atremti turi būti panaudoti visi valstybės resursai, tarp jų – ir Krašto apsaugos ministerijos. Vadinamuosius pabėgėlius, tarp kurių realiai gali būti infiltruoti diversantai ir svetimų valstybių specialiųjų tarnybų pareigūnai, būtina kuo greičiau izoliuoti. Jokiu būdu negalima šios naštos užkrauti savivaldybėms, kurios tam neturi nei fizinių, nei finansinių pajėgumų. O užsienio reikalų ministras ponas G. Landsbergis pats asmeniškai jau privalėjo nuvykti į Turkiją ir Iraną ir ten tartis dėl pabėgėlių srauto sustabdymo bei jau atvykusių grąžinimo. Juo labiau, kad ES pagalba neturi būti žadama, bet jau konkrečiai teikiama. 

           Reikalingas ir NATO profesionalus įsijungimas bent padedant išaiškinti realius pabėgėlių kėslus. Svarbiausia, kad rytinė ne tik Lietuvos, bet ir ES siena turi būti nedelsiant aklinai uždaryta. Jau dabar matome chaosą ir visiškai kiaurą sieną, o bet kurios Vyriausybės legityvumas vertinamas pagal jos gebėjimą kontroliuoti valstybės sieną. Deja, kol kas šio egzamino ši Vyriausybė neišlaiko.

Nuotrauka BNS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *