Pas Prezidentą – kitoks Jono Pinskaus siūlymas dėl pandemijos suvaldymo

Šiandien, lapkričio 15 d., šalies Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Seimo Pirmininke, Premjere, Lietuvos parlamentinių partijų vadovais ir Sveikatos ekspertų tarybos nariais aptarti tolesnių kovos su pandemija strateginių krypčių.

Prezidentas, kreipdamasis į politinių partijų lyderius  ragino „kalbėti apie pandemijos valdymą pagarbos ir pagalbos žmogui, o ne baudimo, žmonių skirstymo ar pykčio kalba“.

Po susitikimo pas Prezidentą Lietuvos regionų partijos pirmininkas, LR Seimo narys Jonas Pinskus, komentuodamas savo pastebėjimus, sakė nesuvokiantis, kodėl visi, lyg susitarę, akcentuoja tik skiepus, įvardindami juos kaip pagrindinę priemonę suvaldyti pandemiją. „Keisčiausia, kad jau du metus kovojame su pandemija, o Darbo partijos vadovas siūlo išrinkti vieną lyderį, Socialdemokratų partijos pirmininkė yra už tai, kad būtų „mažiau rietenų“. Ir tokie siūlymai teikiami prezidentui!“, – stebisi Jonas Pinskus, turintis savo versiją.

Partijos pirmininkas Jonas Pinskus aiškiai pakomentavo, kad pagrindinė priemonė išsaugoti žmonių gyvybę yra vaistai, kurie jau sertifikuoti Jungtinėje Karalystė. Tai kodėl jų dar nėra Europoje, mūsų šalyje?

Jonas Pinskus pateikė savo matymą, dėl ko nekalbama apie vaistus.  Lietuvoje, tikriausiai, už ne vieną milijoną pripirkta vakcinų, neaišku, už kiek milijonų pasirašyta sutarčių, o vakcinas juk reikia realizuoti. Atsiradus vaistams nuo šios ligos, žmonės rinktųsi ne skiepus, bet medikamentus. Nenuostabu, kad susitikime Premjerė prieštaravo, kad kai žmogus jau reanimacijoje, prijungtas prie aparatų, vaistai nenaudingi.

„Tuomet aš klausiu, kokių tikslų mes siekiame? Jei norime, kad kuo mažiau žmonių susirgtų, padės skiepai, kurie yra prevencinė priemonė, o kad kuo mažiau žmonių netektume – turime juos gydyti vaistais. Ir jie turi atsirasti ne kažkada, o dabar ir kuo greičiau! Žmones vaistais būtina gydyti ne tuomet, kai jie jau papuolę į reanimaciją ir kovoja už savo gyvybę, o tik pajutus pirmuosius požymius ir gavus teigiamus Covid-19 testus“, – akcentavo Jonas Pinskus.