Valstybinių įmonių vadovų algų didinimas – puota maro metu

Šiomis dienomis pasirodė informacija apie tai, kad nors kai kurių valstybės valdomų įmonių vadovai dabar uždirba ir 10 ar 20 tūkst. eurų per mėnesį, jų atlyginimai esą per maži. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, vadovaujama TS-LKD narės Monikos Navickienės, užregistravo Vyriausybės nutarimo projektą, pagal kurį jie turėtų didėti ir net 12 kartų viršyti vidutinį darbo šalyje užmokestį (2023 II ketv. BRUTO („ant popieriaus“) – 2000,1 eur., 2023 II ketv. NETO („į rankas“) – 1241,2 eur.)

Ministerijos teigimu, didinami atlyginimai esą leistų suformuoti valstybės valdomų įmonių profesionalių vadovų korpusą, kurie veiktų efektyviau, pasiektų geresnių rezultatų ar ambicingesnių tikslų, už ką ir turi būti mokamas konkurencingas atlyginimas.

Lietuvos Regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus nuomone, tokie ministerijos argumentai yra niekiniai.

„Valdantieji, eilinį kartą, aiškiai parodo, kad visiškai nesigaudo dabartinėje Lietuvos ekonominėje situacijoje ir toliau rengia „puotas maro metu“. Mokytojai streikuoja dėl didžiulių krūvių ir mažų atlyginimų. Apie streikus galvoja policijos pareigūnai, kurių ir taip trūksta. Iš darbo po „puikios“ Arūno Dulkio reformos traukiasi medikai. Šalyje toliau brangsta maistas, o viskas, ką sugeba konservatoriai ir jų satelitai – svaičioti apie valstybinių įmonių vadovų algų didinimą“, – piktinosi J. Pinskus.

Jo vertinimu, minėtos, skubiai brukamos pataisos, turi tik vieną tikslą.

„Suprasdami, kad bent jau per kelis artimiausius rinkimus jie prarasto žmonių pasitikėjimo nebeatgaus, mano nuomone, konservatoriai skuba „susukti šiltus lizdelius“ sau ir savo aplinkos žmonėms. Įpratę gerai gyventi nedirbdami, jie tai siekia išlaikyti ir tuomet, kai nemaža jų dalis (tikiuosi) bus priversta palikti Seimą. Taip pat būtina nepamiršti ir to, jog esantys valdžioje siekia valstybines įmones paversi akcinėmis bendrovėmis. Tai yra, jie dabar bando įstatymiškai padidinti atlyginimus tiems, kurie, po eilinių manipuliacijų, taptų iš valstybės biudžeto išlaikomais privatininkais. Nei aš, nei mano bendrapartiečiai tokiems valdančiųjų veiksmams nepritariame ir padarysime viską, kad jų skubiai brukamos, tik nedideliam žmonių ratui naudingos, bet papildoma apkrova biudžetui galinčios tapti pataisos nebūtų priimtos“, – situaciją apibendrino Regionų partijos pirmininkas.