Užgavėnės Želvoje

Želviškiai smagiai pažymėjo Užgavėnių šventę

Antradienį per visą Lietuvą nuvilnijo žiemos išvarymo „akcija“ – Užgavėnės. Šventės šurmuliui nurimus Justina Dirsienė, Lietuvos regionų partijos Ukmergės skyriaus pirmininkė, pasidalino įspūdžiais apie tai, kaip su šaltuoju metų laiku atsisveikino želviškiai.

Užgavėnės Želvoje

Užgavėnės Želvoje

„Šventę, į kurią susirinko apie pusšimtis dalyvių, organizavo Želvos bendruomenė. Susiburta buvo nes tradicijų puoselėjimą skatina šeima, buvimas bendruomenėje, jos gebėjimas saugoti ir perteikti savo kultūrą. Lašininį ir Kanapinį vaidino, vertinant vizualiai, jauni vaikinai, kas rodo, jog vietos gyventojams sekasi jaunajai kartai perteikti krašto tradicijas. Tą liudijo ir šventėje šurmuliavęs bei iki pat jos galo išbuvęs ir aktyviai visur dalyvavęs gausus vaikų būrys, – pasakojo J. Dirsienė. – Šventės akcentų, tikėtina, buvo keletas, tačiau mano nuomone, jos esmė yra bendruomeniškumas, žmonių pabuvimas kartu, dalijimas tradicijomis, jų puoselėjimas ir saugojimas. Želvos gyventojų organizuotos Užgavėnės alsavo šiltumu ir nuoširdumu, mes buvome labai jaukiai priimti.“

Taip pat Ukmergės skyriaus pirmininkė pasidžiaugė, kad, nepaisant šventinės nuotaikos, buvo rasta laiko ir rimtoms temoms.

„Šventės pradžioje žodis buvo suteiktas Lietuvos regionų partijos pirmininkui Jonui Pinskui. Jis papasakojo, kad netrukus bus pakeistos rinkiminių apygardų ribos, todėl jis atvyko susipažinti su Ukmergės krašto gyventojais, nes tikisi pelnyti jų pasitikėjimą ir ateityje atstovauti jų interesus Seime. Taip pat, nors ir atvykome į šventę, buvo ištaikyta proga pabendrauti su Želvos seniūnu Sauliumi Rutavičiumi, kuris neslėpė, kad viena aktualiausių problemų yra aplink miestelį esančių kelių būklė, du iš kurių vis dar lieka neasfaltuoti. Per dieną tokie klausimai nesprendžiami, tačiau jau viena iš svarbiausių netolimos ateities darbų krypčių jau žinoma“, – apibendrino ji.

Užgavėnės Želvoje

Užgavėnės Želvoje

Šventės įspūdžiais savo feisbuko paskyroje pasidalino ir pati Želvos bendruomenė:

„Negalima žodžiais nusakyti to, ką turi pats pajausti būdamas su visais šventėje. Apie šventę trumpai: buvo smagu, skanu ir tikra. Štai taip ir šventėme Užgavėnes Želvoje.

O šią šventę sukūrėme visi kartu, tad nuoširdi padėka Želvos seniūnijos kolektyvui ir seniūnui Sauliui Rutavičiui bei Česlovui ir Irmantui. Dėkojame kapelai ,,Želvelė” ir vadovui Vaclovui Butkui. Ačiū aktyviems ir nuolat į pagalbą ateinantiems mūsų bendruomenės nariams. Dėkoju Želvos bendruomenės tarybai. Ačiū atvykusiems svečiams LR Seimo nariui, Lietuvos regionų partijos pirmininkui Jonui Pinskui ir jo komandai.

Ačiū kepusiems gardžius blynus Mantui ir Tadui. Ačiū Dominykui (Kanapiniui) ir Vakariui-Jokūbui (Lašininiui). Ačiū atėjusiems ir užsigavėjusiems kartu su mumis.“

J. Pinskus taip pat padėkojo bendruomenei už pakvietimą ir labai smagią žiemos palydėjimo šventę.

 

Užgavėnės Želvoje

Užgavėnės Želvoje