Atimdamas pilietybę Prezidentas sukūrė blogą precedentą

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo iš šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko atėmė išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę.
Sportininkei Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta prieš 30 metų už nuopelnus Lietuvos sportui ir šalies vardo garsinimą. M. Drobiazko su savo vyru Povilu Vanagu yra atstovavusi Lietuvai įvairiuose čempionatuose.
Pati ledo šokėja šią savaitę išplatintame viešame laiške teigė Rusijos propagandoje nedalyvaujanti, o savo pasirodymais skleidžianti kultūros ir gėrio šviesą.
Lietuvos regionų partijos pirmininkas, 1981 ir 1985 metų pasaulio ir tris kartus Lietuvos akademinio irklavimo čempionas, Seimo narys Jonas Pinskus tokiam Prezidento sprendimui nepritarė.
„Pilietybė nėra daiktas, kurį gali paduoti ar atimti. Ji įgaunama gimstant arba išimties tvarka suteikiama už nuopelnus valstybei. M. Drobiazko pilietybę gavo už tai, kad garsino Lietuvos vardą. 30 metų jiedu su P.Vanagu ne kartą gynė mūsų šalies garbę įvairiuose čempionatuose.
Tai – žymiai daugiau, negu padarė kai kurie, daug kalbantys, bet mažai pasiekę, veikėjai.
Ir šį kartą, pasirodydama renginyje, sportininkė nei išdavė pilietybę jai suteikusią šalį, nei suteršė Lietuvos vardą.
Jeigu jau kilo noras nubausti už esą padarytą nusižengimą, jai galėjo būti uždrausta kurį laiką įvažiuoti į Lietuvą arba apribotos galimybės dalyvauti mūsų šalies čempionatuose arba varžybose atstovauti Lietuvą.
Bet buvo pasirinktas netoliaregiškas sprendimas.
Viena vertus, taip buvo pademonstruota, kad Lietuvoje šlubuoja tiek demokratija, tiek teisė. Kita – jeigu Jo ekscelencija G. Nausėda norėjo priminti apie save, galėjo rasti tam tinkamesnį būdą.
Be to, tuo jau naudojasi socialiniuose tinkluose aktyviai šią žinią skleidžiantys Lietuvos nedraugai.
Galiausiai, toks sprendimas suponuoja galimybę atiminėti pilietybes iš visų, kas neįtiks esantiems valdžioje. Nors tarptautiniai teisės aktai numato, kad asmuo negali būti paliktas be pilietybės, nenustebsiu, jeigu netrukus pasigirs siūlymų atimti pilietybę ir iš P. Vanago, nes jis pasirodė kartu su savo sutuoktine.
Taikant tokius metodus galima nueiti labai toli, bet ar paskui sugebėsime sugrįžti?“